Napište nám

Vaše názory jsou pro nás důležité. V případě jakýchkoliv podnětů, postřehů, nebo návrhů, neváhejte nám je sdělit a využijte náš kontaktní formulář.

1 + 14 =

Vaše dotazy

Pavel Kabourek
Jakým způsobem hodlá MČ řešit problémový nedostatek parkovacích míst u metra LUKA. Jakým způsobem budou občané v předstihu informováni o developerských záměrech ( neúnosná situace při zastavování volných ploch, omezení zeleně, zvýšení prašnosti apod.). Proč MČ v předstihu neinformuje v časopisu STOP o prováděných stavebních prací ( občané se to dozvídají až při zahájení a už schválení i přes jejich nesouhlas – vis. LUKA.

Odpověď:
Nedostatek parkovacích míst je problém velmi aktuální, který eskaloval především díky zavedení zón placeného stání v okolních částech Prahy. Neúnosnou situaci by z velké části mohla vyřešit výstavba P + R parkovišť, o které intenzivně jednáme s Magistrátem hl. města Prahy. Mnoho občanů Prahy 13 volá po zavedení zón placeného stání také v naší městské části. K tomuto tématu plánujeme uskutečnit v říjnu 2017 veřejné projednání, jehož výsledky budeme brát v potaz při rozhodování o zavedení těchto zón.
O budoucnosti některých stavebních projektů je informováno prostřednictvím zpravodaje STOP. Dostatečnou pozornost jsme věnovali kontroverznímu projektu Polyfunkčních domů Lužiny, Bytovému domu Alfa, budově Aspira, zahradní restauraci u Centrálního parku a mnohým dalším.